גירושין\חלוקת רכוש


פירוק שיתוף בדירת המגורים


גירושין\חלוקת נכסים פיננסיים


גירושין\מוניטין אישי


גירושין\חלוקת מניות חברה


גירושין\מוניטין עסקי


גירושיו\חלוקת רכוש\פיצויים מתאונה, גימלה


גירושין\חלוקת רכוש לא שווה


גירושין\נכסים חיצוניים


דיני משפחה\הסכמים במשפחה


גירושין\בגידות\עידן האנטרנט


גירושין-כינוס נכסים


נהול עזבון-מכירת נכסי מקרקעין


עמוד הבית איך עורכים צוואה

איך עורכים צוואה

דרכי עריכת צוואה

 

אנו באים לעולם וחיים את חיינו מתוך ידיעה ברורה כי ביום מן הימים נלך לעולמנו.  לא ניתן לדעת מתי , יכול שיקרה זה היום, מחר או אחרי גיל 120 שנה. לכן, הדרך היחידה בה נוכל לוודא שהרכוש שצברנו במהלך חיינו, יחולק לפי רצוננו, בדרך היעילה ביותר, היא על ידי עריכת צוואה.

 

למי כדאי לערוך צוואה?

 

כל אדם אשר בבעלותו רכוש כלשהו, ואשר אינו מעוניין מסיבה זו או אחרת שרכושו יחולק לאחר מותו באופן שמפורט בחוק הירושה, כדאי שיערוך צוואה, וזאת על מנת להבטיח את כוונותיו ורצונותיו באשר למה שייעשה ברכושו לאחר מותו.  

 

קיימות מספר סוגי צוואות:

 

1.      צוואה בכתב יד- סעיף 19 לחוק הירושה מאפשר לערוך צוואה בכתב יד, וזאת על דרך כתיבת מסמך בו מפרט המצווה את רצונו לרבות מה יעשה ברכושו לאחר פטירתו,   על המצווה לכתוב את  כל צוואתו בכתב ידו, לחתום בסופה בחתימת ידו ולרשום את תאריך עריכתהצוואה.

2.      צוואה בעדים - סעיף 20 לחוק הירושה קובע, כי ניתן לערוך צוואה בעדים. צוואה בעדים צריכה אף היא להיות ערוכה כצוואה בכתב אך אין צורך שתהיה בכתב ידו של המצווה, יש לציין בה תאריך ועליה להיחתם ע"י המצווה. הצוואה צריכה להחתם בפני שני עדים לאחר שהצהיר בפניהםהמצווה שזו צוואתו. בסוף הצוואה  יש להוסיף את אישור העדים אשר מאשרים באותו המעמד בחתימת ידם על פני הצוואה שהמצווה הצהיר וחתם כאמור.

3.      צוואה בפני רשותבמסגרת סעיף 22 לחוק הירושה מאפשר המחוקק למצווה להגיש צוואה לגופים מסוימים המוגדרים בחוק כ"רשות" או לבוא ולומר בעל פה את צוואתו בפני אותה רשות. על פי חוק הירושה את הצוואה בפני רשות ניתן לערוך בפני שופט, רשם של בית משפט או רשם לענייניירושה. כן ניתן לבצע הצוואה בפני חבר בית דין דתי או בפני נוטריון.את דברי- הצוואה אשר נאמרו או נמסרות לידי "הרשות", יועלו על הכתב וייקראו בפני המצווה, הוא יצהיר שזו צוואתו, והשופט, הנוטריון , הרשם של ביתהמשפט, הרשם לעניני ירושה או חבר בית הדין הדתי יאשר על פני הצוואה בחתימתו שהיא  נקראה  ושהמצווה הצהיר כאמור. בפועל מבין אפשרויות אלה הצוואה הנפוצה ביותר הנה צוואה בפני נוטריון.  חזור למעלה  חזור למעלה  

| More


חדשות עולם המשפטחדשות משרד
עו"ד ליאן קהתצוואות\השפעה בלתי הוגנת
מהי השפעה בלתי הוגנת? באילו נסיבות ביהמ"ש יקבע כי היורש הפוטנציאלי אינו כשיר לרשת את המנוח? עו"ד ליאן קהת מנתחת את הנושא ומציגה את מבחני הפסיקה.
קרא עוד
כשירות מצווה לערוך צוואה
אחד התנאים שקובע חוק הירושה לצורך בדיקת כשירותה של צוואה הינו "כשירותו של המצווה". צוואה תיפסל אם יוכח שבעת שנעשתה, המצווה לא ידע להבחין בטיבה של הצוואה.

קרא עוד
ביטול צוואה\מעורבות היורש
סעיף 35 לחוק הירושה קובע: "הוראת צוואה, פרט לצוואה בעל פה, המזכה את מי שערך אותה או היה עד לעשייתה או לקח באופן אחר חלק בעריכתה, והוראת צוואה המזכה את בן זוגו של אחד מאלה בטלה". קרא עוד
עמוד הבית  |  קישורים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר

כל הזכויות שמורות למשרד עורכת דין ליאן קהת טל: 03-6126367

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים