אלימות כלכלית


אלימות במשפחה


עמוד הבית אלימות במשפחה אלימות כלכלית

אלימות כלכלית

בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן יצק תוכן למונח "אלימות כלכלית" בתמ"ש 39810/08 שם מחייב כבוד השופט בן ארי בהחלטה למזונות זמניים של אישה וילדים את הבעל להעמיד לטובת אשתו רכב בתוך 48 שעות.
במקרה דנן מכר הבעל את הרכב

ששימש את האישה, והיה רשום על שמו, מיד עם תחילת ההליכים והותיר את האישה ללא אפשרות להתנייד. בנוסף פסק מלשלם את הוצאות אחזקת הבית ותשלומים רבים אחרים שנהג לשלם עובר לעזיבתו את בית הצדדים.

בהחלטה מנומקת קובע בית המשפט:

"כל "אמברגו" כלכלי המוטל על האישה במסגרת המאבקים שמנהלים בני הזוג נחשב בעיני לאלימות. יצירת מצב חדש בו נשללת מן התובעת היכולת להתנייע בחופשיות, כפי שיכלה היתה עד למועד שבו נמכר הרכב שבו השתמשה, היא בבחינת סנקציה כלכלית אלימה".

בית המשפט חייב את הבעל להעמיד לטובת האישה רכב לשימושה בתוך 48 שעות ולשאת במימון הוצאות אחזקות לרבות דלק.

עוד מוסיף בית המשפט "אף בעניינים אחרים, אסור לו לנתבע (שהוא הצד החזק מהבחינה הכלכלית) להצר את צעדיה של התובעת במטרה "לכופף" אותה ולהכניעה במלחמתה בו. כוונתי לכל אותם רכיבים שהיו נהוגים במשפחת בני הזוג טרם פרוץ הסכסוך, כמו למשל: תשלומי המשכנתא, החשמל, המים, הארנונה, אגרת הטלוויזיה, חשבון הטלפון הסלולארי, הטלפון הקווי, תשלומי הביטוח וכו'".

עו"ד ליאן קהת ייצגה את האישה והקטינים בתיק זה  חזור למעלה  חזור למעלה  

| More


חדשות עולם המשפטחדשות משרד
עו"ד ליאן קהתצוואות\השפעה בלתי הוגנת
מהי השפעה בלתי הוגנת? באילו נסיבות ביהמ"ש יקבע כי היורש הפוטנציאלי אינו כשיר לרשת את המנוח? עו"ד ליאן קהת מנתחת את הנושא ומציגה את מבחני הפסיקה.
קרא עוד
כשירות מצווה לערוך צוואה
אחד התנאים שקובע חוק הירושה לצורך בדיקת כשירותה של צוואה הינו "כשירותו של המצווה". צוואה תיפסל אם יוכח שבעת שנעשתה, המצווה לא ידע להבחין בטיבה של הצוואה.

קרא עוד
ביטול צוואה\מעורבות היורש
סעיף 35 לחוק הירושה קובע: "הוראת צוואה, פרט לצוואה בעל פה, המזכה את מי שערך אותה או היה עד לעשייתה או לקח באופן אחר חלק בעריכתה, והוראת צוואה המזכה את בן זוגו של אחד מאלה בטלה". קרא עוד
עמוד הבית  |  קישורים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר

כל הזכויות שמורות למשרד עורכת דין ליאן קהת טל: 03-6126367

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים