גירושין\חלוקת רכוש


פירוק שיתוף בדירת המגורים


גירושין\חלוקת נכסים פיננסיים


גירושין\מוניטין אישי


גירושין\חלוקת מניות חברה


גירושין\מוניטין עסקי


גירושיו\חלוקת רכוש\פיצויים מתאונה, גימלה


גירושין\חלוקת רכוש לא שווה


גירושין\נכסים חיצוניים


דיני משפחה\הסכמים במשפחה


גירושין\בגידות\עידן האנטרנט


גירושין-כינוס נכסים


נהול עזבון-מכירת נכסי מקרקעין


עמוד הבית אלימות כלכלית

אלימות כלכלית

בתמ"ש 39810/08 , בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן יצק תוכן למונח "אלימות כלכלית" שם מחייב כבוד השופט בן ארי את הבעל להעמיד לטובת אשתו רכב בתוך 48 שעות וזאת במסגרת החלטה למזונות זמניים של אישה וילדים.

 

במקרה דנן מכר הבעל את הרכב ששימש את האישה, והיה רשום על שמו, מיד עם תחילת ההליכים והותיר את האישה ללא אפשרות להתנייד. בנוסף פסק מלשלם את הוצאות אחזקת הבית ותשלומים רבים אחרים שנהג לשלם עובר לעזיבתו את בית הצדדים.

 

בהחלטה מנומקת קובע בית המשפט:
"כל "אמברגו" כלכלי המוטל על האישה במסגרת המאבקים שמנהלים בני הזוג נחשב בעיני לאלימות. יצירת מצב חדש בו נשללת מן התובעת היכולת להתנייע בחופשיות, כפי שיכלה היתה עד למועד שבו נמכר הרכב שבו השתמשה, היא בבחינת סנקציה כלכלית אלימה".

בית המשפט חייב את הבעל להעמיד לטובת האישה רכב לשימושה בתוך 48 שעות ולשאת במימון הוצאות אחזקתו לרבות דלק.

עוד מוסיף בית המשפט "אף בעניינים אחרים, אסור לו לנתבע (שהוא הצד החזק מהבחינה הכלכלית) להצר את צעדיה של התובעת במטרה "לכופף" אותה ולהכניעה במלחמתה בו. כוונתי לכל אותם רכיבים שהיו נהוגים במשפחת בני הזוג טרם פרוץ הסכסוך, כמו למשל: תשלומי המשכנתא, החשמל, המים, הארנונה, אגרת הטלוויזיה, חשבון הטלפון הסלולארי, הטלפון הקווי, תשלומי הביטוח וכו'".

עו"ד ליאן קהת ייצגה את האישה והקטינים בתיק זה

   חזור למעלה  חזור למעלה  

| More


חדשות עולם המשפטחדשות משרד
עו"ד ליאן קהתביטול צוואה\מעורבות היורש
סעיף 35 לחוק הירושה קובע: "הוראת צוואה, פרט לצוואה בעל פה, המזכה את מי שערך אותה או היה עד לעשייתה או לקח באופן אחר חלק בעריכתה, והוראת צוואה המזכה את בן זוגו של אחד מאלה בטלה". קרא עוד
צוואות\השפעה בלתי הוגנת
מהי השפעה בלתי הוגנת? באילו נסיבות ביהמ"ש יקבע כי היורש הפוטנציאלי אינו כשיר לרשת את המנוח? עו"ד ליאן קהת מנתחת את הנושא ומציגה את מבחני הפסיקה.
קרא עוד
כשירות מצווה לערוך צוואה
אחד התנאים שקובע חוק הירושה לצורך בדיקת כשירותה של צוואה הינו "כשירותו של המצווה". צוואה תיפסל אם יוכח שבעת שנעשתה, המצווה לא ידע להבחין בטיבה של הצוואה.

קרא עוד
עמוד הבית  |  קישורים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר

כל הזכויות שמורות למשרד עורכת דין ליאן קהת טל: 03-6126367

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים