מזונות ילדים יהודים


מזונות זמניים לאישה לצורך מימון הוצאותיה המשפטיות


ילד מורד


עמוד הבית דיני משפחה מזונות ילד מורד

ילד מורד

 

ילד מורד הינו ילד שמסרב להיות בקשר עם הורה, שאינו ההורה המשמורן.

 

לעיתים, מגיע הילד לכלל החלטה זו בשל הסתה של ההורה המשמורן, תופעה הנקראת "תסמונת הניכור ההורי". יחד עם זאת, קיימים בהחלט מקרים בהם הילד מגיע להחלטה זו בכוחות עצמו, בשל כעס או פגיעה, ולכך אף עשוי להצטרף אשם תורם מצדו של ההורה שאינו משמורן, שייתכן ולא עשה כל שביכולתו לשם קיום קשר רציף בינו לבין הילד. לפני הכרזת ילד בתור מורד, יבדוק בית המשפט (באמצעות פקיד סעד) מהי הסיבה לכך שהבן נמנע מלשמור קשר עם ההורה שאינו משמורן. אם יתברר כי הסיבה לכך נובעת ממחדל בהתנהגותו של ההורה, לא יוכרז הילד כמורד. ההכרזה על ילד מורד איננה פשוטה. בתי המשפט יכריזו על ילד בתור מורד רק במקרים קיצוניים מאד, כאשר מרדנות הילד כוללת ביטויי ביטויים בולטים, גסים ומעליבים, וכפועל יוצא מכך אף יימצאו לנכון להפחית דמי את דמי המזונות.

 

בדיון שהתקיים בבית הדין הרבני האיזורי בירושלים דחה בית הדין את טענת האב כי אינו חייב בתשלום מזונות לילדים בשל מרדנותם בו. הבעל טען כנגד תביעת מזונות הילדים כי הוא פטור ממזונותיהם משום שהם אינם רוצים לפגוש בו. בית הדין דוחה את טענת האב בקבעו כי "אין מרידה במפגשי הילדים עם האב כאשר האב מתהלך בפרהסיה יחד עם אישה אחרת ואף בקרבת מגורי הילדים עם אמם, יש בכך קצר יותר מחוסר טעם לדרוש מהילדים להבליג ולספוג העלבון ולהמשיך במפגשים מחייכים עם האב נראה לביה"ד שהילדים מגיבים תגובה טבעית שכל ילד בריא יגיב בצורה זו. עו"ד ליאן קהת ייצגה את אימם של הקטינים בתיק זה.  חזור למעלה  חזור למעלה  

| More


חדשות עולם המשפטחדשות משרד
עו"ד ליאן קהתביטול צוואה\מעורבות היורש
סעיף 35 לחוק הירושה קובע: "הוראת צוואה, פרט לצוואה בעל פה, המזכה את מי שערך אותה או היה עד לעשייתה או לקח באופן אחר חלק בעריכתה, והוראת צוואה המזכה את בן זוגו של אחד מאלה בטלה". קרא עוד
כשירות מצווה לערוך צוואה
אחד התנאים שקובע חוק הירושה לצורך בדיקת כשירותה של צוואה הינו "כשירותו של המצווה". צוואה תיפסל אם יוכח שבעת שנעשתה, המצווה לא ידע להבחין בטיבה של הצוואה.

קרא עוד
צוואות\השפעה בלתי הוגנת
מהי השפעה בלתי הוגנת? באילו נסיבות ביהמ"ש יקבע כי היורש הפוטנציאלי אינו כשיר לרשת את המנוח? עו"ד ליאן קהת מנתחת את הנושא ומציגה את מבחני הפסיקה.
קרא עוד
עמוד הבית  |  קישורים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר

כל הזכויות שמורות למשרד עורכת דין ליאן קהת טל: 03-6126367

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים