הסכם ממון


הסכם חיים משותפים


הסכם הורות משותפת


עמוד הבית הסכמים במשפחה הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים

 

הסכם חיים משותפים אשר מוכר גם בשם "הסכם זוגיות", נועד להסדיר ולקבוע את מערכת הזכויות והחובות בין בני הזוג.

 

הסכם לחיים משותפים בשונה מהסכם ממון, נועד לעגן, לקבע ולמשפט את מערכת היחסים הזוגית של בני זוג אשר אינם מעוניינים או שאינם רשאים להינשא במדינת ישראל.

 

הסכם לחיים משותפים, נכתב באופן אישי וספציפי עבור בני הזוג וככלל ייפתח ההסכם בפרק הצהרתי, בו מצהירים בני הזוג על אהבתם ורצונם לקיים חיי שיתוף ומשפחה.

 

במסגרת ההסכם יתחייבו הצדדים לנהוג בתום לב ולכבד האחד את השני. כמו כן יתייחסו הצדדים ליחסי הממון והרכוש ביניהם, (הן בנוגע לאלו שנצברו טרם תחילת החיים המשותפים והן בנוגע לממון ולרכוש שייצבר במהלך חייהם המשותפים) לזכויות הסוציאליות השונות לרבות קרנות פנסיה, קופות גמל ביטוחי חיים וכדומה. בנוסף, נותן ההסכם מענה לסוגיית המגורים והכלכלה, הילדים, לאובדן כושר השיפוט של אחד מבני הזוג ומתן הסמכות לקבוע קביעות במקרה של פרידה או מחלה קשה.

 

את ההסכם יסגור פרק המסדיר את הפירוד והפירוק, אם חלילה יחליטו בני הזוג לסיים את מערכת היחסים ביניהם. בחלק זה יקבע המנגנון ליישוב סכסוכים בעת מחלוקת או פרידה.

 

 בעבר התנגדו בתי המשפט לענייני משפחה לאשר הסכם מסוג זה בין ידועים בציבור, אולם בית המשפט העליון קבע כי ניתן לאשר הסכם בין בני זוג ידועים בציבור (רע"א 6854/00 היועץ המשפטי לממשלה נגד זמר).  חזור למעלה  חזור למעלה  

| More


חדשות עולם המשפטחדשות משרד
עו"ד ליאן קהתכשירות מצווה לערוך צוואה
אחד התנאים שקובע חוק הירושה לצורך בדיקת כשירותה של צוואה הינו "כשירותו של המצווה". צוואה תיפסל אם יוכח שבעת שנעשתה, המצווה לא ידע להבחין בטיבה של הצוואה.

קרא עוד
צוואות\השפעה בלתי הוגנת
מהי השפעה בלתי הוגנת? באילו נסיבות ביהמ"ש יקבע כי היורש הפוטנציאלי אינו כשיר לרשת את המנוח? עו"ד ליאן קהת מנתחת את הנושא ומציגה את מבחני הפסיקה.
קרא עוד
ביטול צוואה\מעורבות היורש
סעיף 35 לחוק הירושה קובע: "הוראת צוואה, פרט לצוואה בעל פה, המזכה את מי שערך אותה או היה עד לעשייתה או לקח באופן אחר חלק בעריכתה, והוראת צוואה המזכה את בן זוגו של אחד מאלה בטלה". קרא עוד
עמוד הבית  |  קישורים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר

כל הזכויות שמורות למשרד עורכת דין ליאן קהת טל: 03-6126367

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים